Dla Ciebie wszystko.

Otwiera rano swoje zmęczone oczy, pochylony nad umywalką, doprowadza się do porządku. Kiedy wraca do kuchni, elektryczny czajnik właśnie zagotował wodę. Kończy w pośpiechu kawę, spogląda na zegarek. Ma jeszcze 10 minut. Wraca do pokoiku, którego centralnym punktem jest ” ołtarzyk”. Prawie klęka przed nim, nie spuszczając wzroku z postaci znajdującej się na zdjęciu. Rozmarzonym wzrokiem, pieści swoje zmysły. Myśli kołaczą w głowie. Gdyby tylko mógł się teleportować, choć na chwilę.

Gdyby mógł…

lekkim sercem zdjęcie stockowe autorstwa www.pixmac.pl

lekkim sercem zdjęcie stockowe autorstwa http://www.pixmac.pl

Jeszcze raz, rzuca spojrzenie na zegarek. Zrywa się jak rażony prądem. Wybiega w pośpiechu na ulicę. Jego kurtka podąża tuż za nim, w końcu lądując na  plecach. Spóźniony o jedno spojrzenie, dociera do miejsca w którym podda się codziennej rutynie. Przecież warto, nie robi tego dla siebie. Pod koniec dnia, gdy dociera do swojego pokoju, znów może nacieszyć się przez chwilę jej towarzystwem. Zasypia z myślami krążącymi gdzieś, bardzo daleko.

Dochodzi godzina 10.15 rano. Na wielkim łożu, postać o długich kręconych włosach, przeciąga się leniwie, mrucząc jak kotka. Po 20 minutach, wstaje z łóżka i idzie pod prysznic. Po kolejnych 30, odświeżona, jak poranna rosa tańcząca na wiosennej trawie, czuje się o niebo lepiej. Nie śpiesząc się, otwiera szafę, ubiera się starannie, z pomysłem. Musi wyglądać zjawiskowo, wychodząc z domu. Parkuje samochód w podziemnym garażu centrum handlowego. Rozpromieniona, oddaje się szałowi zakupów. Następnie wraz z koleżankami, obiad w dobrej restauracji. Plotki, ploteczki. Jak na razie dzień jest super udany. Ochh…prawie zapomniała, jeszcze fitness. Jej trener jest taki przystojny. Ćwiczenia dają taką wewnętrzną siłę, stają się nałogiem. Wraca do domu, bierze kolejny prysznic. Sportowa torba już wisi na ramieniu. Z piskiem opon podjeżdża po fitness centrum. Prosi o indywidualny program ćwiczeń. Muszą to omówić przy kolacji.

Udaje mu wyrwać się na 2 dni z pracy.

Niespodzianka.  Otwiera drzwi. Oczy rozpromienione, uśmiechnięte, błądzą po mieszkaniu.

Kwiaty w doniczkach są uschnięte,  rybki w akwarium pływają do góry brzuchami.

Reklamy

One comment

  1. boguola · Grudzień 15, 2012

    Świat jest jest piękny i mały.
    Pozdrawiam serdecznie……………………………………

    Bogumiła Olaniecka z Madrytu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s